۱۳۹۴/۱۱/۲۸

معاون رییس جمهوری:

سرمایه گذاران، ایثارگران عرصه ی اقتصادند

با حضور معاون حقوقی رییس جمهوری، جلسه ی شورای گفتگوی دولت  و بخش خصوصی در خراسان رضوی برگزار شد. 

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، الهام امین زاده در این جلسه اظهار داشت: کسی که سرمایه گذاری می کند ایثارگر و جهادگر عرصه ی اقتصاد است.
وی افزود: دیگر نباید نگاه های سال های گذشته نسبت به صاحبان سرمایه وجود داشته باشد بلکه باید به سرمایه گذار کمک و او را پشتیبانی کرد.
معاون حقوقی رییس جمهوری گفت: اعضای شورای گفت و گوی دولت و بخش خصوصی در خراسان رضوی بر خلاف برخی استان ها، مباحث و موضوعات حوزه ی اقتصاد را به صورت علمی دنبال می کنند که  مزیت این شورا محسوب می شود. 
امین زاده تاکید کرد: سخن گفتن در خصوص مشکلات اقتصادی پشت درهای بسته فایده ندارد؛ لذا با همین تفکر نمایندگان نشریه های اقتصادی و حقوقی را نیز در این سفر همراه خود کرده ایم. 
وی گفت: رسانه ها در فضای اقتصادی کشور نقش مهمی دارند و زحمت زیادی می کشند تا یک ایده اقتصادی را تولید کنند و نشر دهند.
معاون حقوقی رییس جمهوری خاطر نشان کرد: این تفکر که ایرانیان نمی توانند اقتصادشان را اداره کنند؛ موجب نگرانی است.
امین زاده گفت: اقتصاد ما در عین حالی که دارد کار می کند باید ترمیم شود؛ لذا اقتصاددانان به حقوقدانان بگویند که کجای قانون مشکل دارد تا آن بخش مشکل دار را حذف یا اصلاح کنیم.
وی تصریح کرد: مجوزهای دست و پا گیر مانع کسب و کار در حال حذف شدن هستند اما توان ما در معاونت حقوقی ریاست جمهوری تهیه لایحه و اصلاح قوانین است اما فرهنگ سازی کار نهادهای دیگر است.
امین زاده گفت: این مطالبه که فقط دولت باید در عرصه ی اقتصاد و بهبود شرایط کسب و کار حضور یابد صحیح نیست؛ بلکه بخش خصوصی، خود نیز باید وارد این میدان شود.
معاون حقوقی رییس جمهوری افزود: بخش زیادی از مشکلات بخش صنعت مربوط به تامین اجتماعی و مالیات بر ارزش افزوده است.
وی گفت: متاسفانه در کشور ما قوانین به صورت رانت روی میز افراد خاص است و همه مردم از قوانین اطلاع ندارند که باید این نقیصه برطرف شود.
امین زاده افزود: یکی از مشکلات ما در معاونت حقوقی ریاست جمهوری این است که نمی دانیم چه فشاری به تولیدکننده وارد می شود و آنها هم فقط گله و گلایه می کنند  و این بدان معنا است که قوانین یا آثار آن را به خوبی نمی دانند.
گفتنی است؛ معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه ی منابع استانداری خراسان رضوی، مدیر کل دفتر هماهنگی امور اقتصادی و بین الملل استانداری و رییس سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان نیز در این جلسه حضور داشتند. 


منبع : زیرپرتال معاونت توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۸۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان