۱۳۹۴/۱۱/۲۹

استاندار خراسان رضوی تاکید کرد؛

لزوم اجرایی شدن برجام ملی با اتخاذ رویکرد اقتصادی و تلاش برای رفع موانع تولید

معاون رییس جمهور در امور حقوقی با استاندار خراسان رضوی دیدار و گفتگو کرد.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این دیدار با بیان اینکه اصلی ترین رویکرد دولت در استان توجه به مسئله اشتغال است، گفت: باید با اتخاذ رویکرد اقتصادی و تلاش برای رفع موانع تولید زمینه اجرایی شدن برجام ملی را فراهم کرد.
وی با اشاره به افزایش نرخ بیکاری استان در زمستان سال گذشته، اظهار داشت: با برگزاری منظم جلسات ستاد تسهیل، رفع موانع تولید و حمایت از صنعتگران توانستیم نرخ بیکاری را در پاییز امسال به 10.8 درصد برسانیم.
استاندار خراسان رضوی با تاکید بر لزوم بهره گیری از روش هایی از جمله تهاتر برای پرداخت بدهی واحدهای تولیدی استان به بانک ها، خاطرنشان کرد: بدین ترتیب زمینه رفع مشکلات تولیدکنندگان و ایجاد اشتغال پایدار بیش از پیش فراهم خواهد شد.
رشیدیان توجه به تولید محصولات استراتژیک از جمله زعفران و پسته در استان را ضروری دانست و تصریح کرد: با حمایت از تولیدکنندگان داخلی و بخش خصوصی می توان زمینه توسعه صادرات استان در حوزه محصولات کشاورزی را ایجاد کرد.
افزایش اختیارات استانداران در جهت کاهش روند بروکراسی اداری و تسهیل روند اجرای تصمیمات، تسهیل روند تایید موافقت های اصولی و ارائه خدمات زیربنایی به واحدهای تولیدی و کاهش نرخ تسهیلات بانکی به واحدهای تولیدی از دیگر تاکیدات استاندار خراسان رضوی در این جلسه بود.
الهام امین زاده، معاون رییس جمهور در امور حقوقی نیز در این دیدار با اشاره به جایگاه ویژه خراسان رضوی و به ویژه شهر مشهد، گفت: این مهم توجه  به معضلات تولیدکنندگان و فراهم کردن شرایط بهبود وضعیت اقتصادی استان را دو چندان می کند.
وی بر لزوم ایجاد هماهنگی بین میزان تولید و مبلغ مالیات دریافتی از کارخانجات تاکید کرد.
امین زاده اظهار داشت: باید با هم افزایی تمام دستگاه های اجرایی زمینه تحقق سیاست های اقتصادی مقاومتی را در شرایط پسابرجام فراهم کرد.
معاون رییس جمهور در امور حقوقی از ایجاد نهاد داوری برای رسیدگی تخصصی  سرعت بخشی به دعاوی حقوقی شهروندان در اسرع  وقت خبر داد.


منبع : زیرپرتال معاونت توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۴۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان