.
۱۳۹۷/۰۱/۳۰

استاندار خراسان رضوی خبر داد؛

تحقق حدود ۱۲۴ هزار اشتغال جدید طی سال ۹۶ در استان

استاندار خراسان رضوی گفت: بر اساس اعلام مرکز آمار کشور در سال ۹۶ در استان ۱۲۳ هزار و ۹۰۰ اشتغال جدید در سایه همکاری و تعامل همه بخش ها و سرمایه گذاری های انجام شده، محقق شد. 
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این زمینه افزود: این میزان اشتغال ایجاد شده بر اساس نتایج طرح آمارگیری نیروی کار کشور است که بیش از میزان اشتغال تعهد شده استان طبق برنامه ششم توسعه برای سال 96 می باشد.
وی اظهار کرد  تعداد اشتغالی که استان در سال نخست برنامه ششم توسعه باید ایجاد می کرد 123 هزارمورد بود که با توجه به تعداد بالای افراد جویای کار از همان ابتدا برنامه ریزی بر ایجاد اشتغال بیش از برنامه تمرکز یافت و خوشبختانه هم تا حد زیادی به این امر دست یافتیم.
استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: در سایه تلاش های انجام شده از سوی بخش های دولتی ، عمومی و خصوصی استان و نیز بانک ها ، نرخ بیکاری استان هم در سال 96 نسبت به سال قبل از آن 1.8 درصد کاهش نشان می دهد.
رشیدیان تصریح کرد: نرخ بیکاری استان در پایان سال 96 به 11.4 درصد رسید که این رقم از متوسط کشوری نیز که 12.1 درصد می باشد ، هفت دهم درصد پایین تر است.
وی ادامه داد: این در حالی است که نرخ مشارکت استان همچنان رشد قابل توجهی دارد و آمار افراد جویای کار استان در سال 96 نسبت به 95 دو درصد افزایش یافته است.
استاندار خراسان رضوی تصریح کرد: نرخ مشارکت استان و افراد جویای کار از 42.1 درصد در سال 95 به 44.1 درصد در سال 96 رسیده است.
رشیدیان با بیان اینکه ، نرخ مشارکت اقتصادی استان 3.8 درصد بیش از میانگین کشوری است ، اظهار کرد : خراسان رضوی بعد از استان های اردبیل و خراسان شمالی دارای بالاترین نرخ مشارکت اقتصادی است.
 وی خاطر نشان کرد: بر این مبنا با توجه به رشد آمار متقاضیان کاراستان امسال برنامه ریزی بر ایجاد اشتغال های جدید بیش از رقم تعیین شده در برنامه ششم توسعه می باشد.
استاندار خراسان رضوی عنوان کرد: بر اساس برنامه استان در سال جدید باید 70 هزار شغل جدید ایجاد کند اما چون جمعیت بیکاران استان بالاست و روند رشد آن هم قابل توجه می باشد برنامه ریزی ها برایجاد 110 هزار شغل جدید در استان تمرکز یافته است.
رشیدیان تصریح کرد: بر اساس برنامه ششم توسعه در طول 5 سال، 430 هزار اشتغال با سرمایه گذاری 620 هزار میلیارد ریال پیش بینی شده که در سال گذشته سرمایه گذاری خوبی در این زمینه در استان جذب شد و ظرفیت جذب سرمایه گذاری و اشتغال لازم نیز بر اساس برنامه در استان وجود دارد.
وی تصریح کرد: امسال هم در سال حمایت از کالای داخلی با تقسیم مناسب دستگاهی ، بین بخشی و شهرستانی و همکاری و تعامل همه بخش های دولتی ، عمومی ، بانک ها و بیش از همه بخش خصوصی امید است اشتغال برنامه ریزی شده به خوبی محقق شود.


منبع : زیرپرتال معاونت توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۴۰


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان