.
۱۳۹۷/۰۱/۳۰

رسولیان خبر داد؛

آغاز خرید تضمینی محصولات کشاورزی از ۱۵ اردیبهشت ماه در استان

سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی، نخستین جلسه ستاد غلات استان برگزار شد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رسولیان در این جلسه با بیان این که با توجه به خشکسالی هایی که وجود داشته تقریبا تولید و برداشت گندم دیم در استان به صفر رسیده است؛ افزود: برای سال زراعی جدید پیش بینی تولید 500 هزار تن گندم،300 هزار تن جو و هشت هزارتن کلزا را داریم .
وی افزود: برای تولید محصول با کیفیت و ارتقا تولید در سال جاری، در 64 هزار و 800  هکتار مبارزه با شته و 52 هزار هکتار مبارزه با سن و 92 هزار و 700 هکتار مبارزه با علف های هرز انجام شده است. 
 سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: با برنامه ریزی های انجام شده  خرید محصولات استراتژیک از طریق سامانه و فقط از تولید کنندگان و کشاورزان خرید انجام می شود.
رسولیان با اشاره به این که از 15 اردیبهشت ماه خرید محصولات کشاورزی آغاز می شود و تا اواخر شهریور ماه هم ادامه دارد؛ خاطر نشان کرد: قیمت پایه خرید تضمینی برای گندم 1300 تومان، جو 1030 تومان و کلزا 2783 تومان تعیین شده  است .
وی ادامه داد: 57 مرکز خرید اعم از سیلوهای دولتی و خصوصی و 25 انبار کارخانجات آرد و مراکز تعاون روستایی فعال شده و تلاش بر آن است که فاصله مراکز خرید کم باشد و روند خرید تسهیل شده است.   
سرپرست حوزه اقتصادی و سرمایه گذاری معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان رضوی با تاکید بر این که هم اکنون ذخایره محصولات کشاورزی در استان مناسب است؛ افزود: با خریدهای امسال برای بیش از یک سال مصرف استان ذخیره موجود خواهد بود. 
رسولیان گفت: بحث جدی امسال نظارت بر خرید گندم به صورت مستقیم از کشاورز و نیز بهبود و ارتقا نحوه نگهداری آن به منظور حفظ کیفیت مطلوب محصول است.
وی تاکید کرد:  خرید جو و کلزا نیز با جدیت دنبال  می شود و اهتمام بر این است تا وجوه کشاورزان در سریعترین زمان ممکن پرداخت شود.


منبع : زیرپرتال معاونت توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۵۸


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان