.
۱۳۹۷/۱۰/۱۱

سرپرست استانداری خراسان رضوی :

نیازمند بسترسازی برای استفاده از ظرفیت حوزه های دانش بنیان و فناورهستیم/ خراسان رضوی سومین استان در حوزه شرکت های دانش بنیان

سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت : امروز بستر سازی مناسب برای استفاده از ظرفیت جوانان در حوزه های فناوری و شرکت های دانش بنیان نیاز اصلی برای تحقق اهداف توسعه ای استان و رسیدن به اقتصاد دانش بنیان است.

به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی ؛قربان میرزایی در جلسه ستاد اقتصاد مقاومتی استان با حضور معاونت علمی و فناوری رئیس جمهوری افزود : بدین منظور امروز در حوزه توسعه استارت آپ ها و شرکت های فناوری قدم های خوبی برداشته شده است.
 وی اظهار کرد : با توجه به ظرفیت قابل توجه علمی جوانان نخبه در این حوزه ها نیاز است بستر لازم برای تقویت و توسعه این توان و دانش ایجاد شود که در این راستا ایجاد شهرک علم و فناوری  در دست پیگیری است و فضای مورد نظر فراهم شده و مکاتبات لازم هم با تهران انجام شده است.
 وی عنوان کرد : موافقت وزیر راه و شهرسازی برای ایجاد این شهرک اخذ شده و امید است با همراهی و همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری این شهرک سریعتر ایجاد و راه اندازی شود .
 میرزایی افزود : توان علمی و دانشی جوانان در این مجموعه تجمیع و تقویت شده و زمینه ای برای توسعه کارآفرینی و اشتغال جوانان دانش آموخته این حوزه می باشد.
وی شکل گیری و راه اندازی شبکه جامع دانشگاه ها و مراکز علمی و فناوری استان را از جمله اقدامات برای بهره گیری از ظرفیت های شرکت های دانش بنیان ، حوزه های تحقیقاتی و پژوهشی در بخش های مختلف عنوان کرد.
 وی اظهار کرد : کارگروه شرکت های دانش بنیان هم زیر گروه ستاد تسهیل و رفع مشکلات واحدهای تولیدی شکل گرفته تا از ظرفیت های ستاد تسهیل برای حل مشکلات شرکت های دانش بنیان بهره گیریم.
به گفته وی ، همچنین انجمن شرکت های دانش بنیان در حال راه اندازی است و امید است با شکل گیری آن قدم های موثرتری در راستای توسعه این توانمندی ها و حمایت از جوانان نخبه برداشته شود.
وی در ادامه با اشاره به اینکه هم اکنون 48 درصد افراد جویای کار استان را جوانان تحصیل کرده تشکیل می دهند ، بر تلاش گسترده تر در این حوزه تاکید و عنوان کرد : در سال گذشته 124 هزار اشتغال در استان ایجاد شد که نرخ بیکاری استان را به 11.4 درصد کاهش داد .
 میرزایی افزود : طی هشت ماهه امسال هم هدفگذاری استان برای ایجاد 110 هزار اشتغال در سال 97 محقق شد اما در کنار آن ریزش هایی در حوزه اشتغال موجود داشتیم .
 وی عنوان کرد : هم اکنون تمرکز ما بر حفظ اشتغال موجود است ضمن آنکه با توجه به تسهیلات و منابع اختصاصی ، اشتغال های جدید هم پیگیری می شود.
   وی ادامه داد : توسعه صادرات از جمله محورهای حمایت از اشتغال و تولید موجود است که در هشت ماهه امسال یک میلیارد و 800 میلیون دلار کالا از استان صادر شده که نسبت به سال گذشته رشد 40 درصدی دارد.
 سرپرست استانداری خراسان رضوی گفت : همچنین حجم واردات استان در این مدت 170 هزار تن به ارزش 231 میلیون دلار بوده که از نظر ارزشی معادل سال قبل است .
 وی ادامه داد : ضمن آنکه حوزه فناوری و شرکت های دانش بنیان در صورت حمایت و تقویت ظرفیت قابل توجهی در استان دارند که می تواند در رونق اقتصاد استان و حوزه صادرات نقش مهمی را ایفا نماید و تلاش ها بر این امر می باشد.


منبع : زیرپرتال معاونت توسعه و مدیریت منابع انسانی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : تعداد بازدیدها : ۲۵


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان