.
۱۳۹۵/۱۰/۲۰

استاندار خراسان رضوی:

آیت الله هاشمی مردی برای دوران سخت و تصمیم های راهبردی بود

استاندار خراسان رضوی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی مردی برای زمان های سخت و تصمیم های راهبردی و تاریخ مجسم مجاهدت اسلامی بود.

استاندار خراسان رضوی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی مردی برای زمان های سخت و تصمیم های راهبردی و تاریخ مجسم مجاهدت اسلامی بود.
به گزارش روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان که به مناسبت ارتحال آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع نمازگزاران استانداری سخن می گفت؛ افزود: این بزرگ مرد عرصه سیاست از دهه 30 با مبارزات اسلامی و نهضت امام خمینی (ره) همراه بود و در 15 خرداد 42 از چهره های نزدیک به امام راحل و موثر در این نهضت بود و بعد از آن در مبارزات اسلامی و حمایت از مبارزان نقش موثر داشت.
وی اظهار کرد: حضور وی در کنار شهیدان بهشتی، مطهری و مفتح، نقطه کانونی برای مبارزان مسلمان در تهران بود و حمایت های ایشان از مبارزان مسلمان و تفکر امام (ره) بی بدیل بود.
استاندار خراسان رضوی گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی در حزب جمهوری اسلامی هم بعد از انقلاب نقش شاخص در کنار شهید بهشتی و رهبر معظم انقلاب و تعیین سیاست های حزب داشت و از استوانه های تحزب و حزب گرایی در جمهوری اسلامی بود.
رشیدیان افزود: عضویت این مجاهد خستگی ناپذیر در شورای انقلاب و نقش وی در شکل گیری نظام جمهوری اسلامی و عبور این نظام از تهدیدات و توطئه های گسترده دشمنان در ابتدای انقلاب بسیار راهبردی بود.
وی اظهار کرد: این عالم بزرگ، دشمن شناس قوی بود و در موضع ضد استکباری و ضد صهیونیستی نیز مقتدر و با انگیزه عمل می کرد و در مبارزه صاحب نظر بود و آنگونه که امام راحل (ره)  فرمود 'تا هاشمی زنده است، انقلاب زنده است، خداوند این متفکر دینی و روحانی مبارز را برای این انقلاب حفظ کرد تا استوار شود'.
استاندار خراسان رضوی، آیت الله هاشمی رفسنجانی را مرد شرایط سخت دانست که در دولت بنی صدر نقش وی در حفظ نیروهای انقلابی و پیرو خط امام (ره) در کنار بزرگانی چون رهبر معظم انقلاب و شهید بهشتی بسیار شاخص بود و در دوران دفاع مقدس در قالب فرماندهی مدبر، در کنار امام راحل راهبردهای دفاع این ملت بزرگ را در مقابل دشمنی های گسترده استکبار ساماندهی می نمود.
وی افزود: در شرایط سخت و دشوار رحلت امام خمینی (ره) که تصمیم گیری برای همه مشکل بود به صحنه آمد و نقش تاریخی خود را در کنار مرحوم سید احمد خمینی و سایر بزرگان مجلس خبرگان رهبری، به خوبی ایفا کرد تا تصمیم شایسته نظام اتحاذ شود.
وی آیت الله هاشمی رفسنجانی را مجاهد مخلص، مدیری دور اندیش و سیاستمداری برجسته خواند و گفت: وی ضد استبداد و ضد استعمار بود و دل در گرو آرمان رهایی فلسطین داشت.
رشیدیان اظهار کرد: آیت الله هاشمی رفسنجانی با عشق به امام راحل، نظام و این ملت، در طول هشت سال ریاست جمهوری خود با درک صحیح از نیازهای کشور و مدیریت دوراندیشانه و قبول مسئولیت سخت، اقداماتی بس بزرگ برای رفع مشکلات و عقب ماندگی های توسعه ای و عمرانی و سازندگی این کشور انجام داد تا به حق سردار سازندگی لقب گیرد، آنگونه که رهبر معظم انقلاب در پایان دوران ریاست جمهوری تصریح کردند 'هیچ کس برای من هاشمی نمی شود.'
وی گفت: این روحانی خدوم بعد از دوره ریاست جمهوری خود علاوه بر ریاست مجلس خبرگان رهبری در مسئولیت مجمع تشخیص مصلحت نظام، با بهره گیری از توان بسیار تجربی و هوشی خود در تبیین و تدوین سیاست های کلان در ذیل رهنمودهای رهبر معظم انقلاب، قدم های بزرگی را برای نظام، انقلاب و کشور برداشت.
وی ادامه داد: در تمام سال ها با وجود تهمت های بسیار که از سوی اشخاص، افراد، گروه ها و جناح های مختلف برای منافع شخصی و گروهی علیه این بزرگ مرد صبور صورت می گرفت، هرگز از چارچوب انقلاب و مصالح عالی آن خارج نشد.
رشیدیان افزود: صبر و تحمل بی نظیر وی مثال زدنی بود بطوریکه برای حفظ نظام اسلامی و تداوم وحدت با وجود آنکه از سوی بسیاری از کسانی که خود را در چارچوب نظام اسلامی تعریف می کردند مورد توهین و جسارت قرار گرفت، وارد پاسخگویی، مقابله و موضعگیری نشد و با صبر و تحمل بی نظیر از آن عبور کرد.
وی پایبندی آیت الله هاشمی به اصل ولایت فقیه را بسیار محکم دانست و اظهار کرد: وی همواره خط قرمز خود را انقلاب و جمهوری اسلامی و شخص رهبر معظم انقلاب به عنوان تبلور اصل مترقی ولایت فقیه اعلام نمود و در تمام تعاملات و ارتباطات آن را حفظ کرد.
وی گفت: این عالم برجسته نه تنها در حوزه مسائل مدیریتی و راهبردی بلکه در حوزه های دیگر از جمله حوزه فرهنگی، پایه گذار دانشگاه آزاد اسلامی به عنوان شجره طیبه و یادگار ماندگار برای کشور بود و در عرصه اقتصادی نیز صاحب نظر و در موضوع توسعه، تفکر باز، برجسته و کارآمد داشت.
استاندار خراسان رضوی گفت: کمتر کسی به اندازه آیت الله هاشمی رفسنجانی، سابقه دوستی و رفاقت، همفکری و همراهی با رهبر معظم انقلاب دارد و چه خوب است امروز که ایشان در میان ما نیست آنان که چشمان خود را بسته و توهین می کردند، قدر چهره های دیگری را که در بین ما هستند بدانند تا از ظرفیت های آنان برای نظام و انقلاب و مردم استفاده شود.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۳۴۲۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان