.
۱۳۹۵/۱۱/۲۸

استاندار:

فضای کسب و کار خراسان رضوی، هشت رتبه بهبود یافت

با حضور استاندار خراسان رضوی و در همایش تجلیل از کارآفرینان برتر استان، از میان ۵۱۷ کارآفرین داوری شده؛ از ۲۳ کارآفرین برتر تجلیل به عمل آمد.

با حضور استاندار خراسان رضوی و در همایش تجلیل از کارآفرینان برتر استان، از میان 517 کارآفرین داوری شده؛ از 23 کارآفرین برتر تجلیل به عمل آمد.
به گزارش اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی، علی رضا رشیدیان در این مراسم گفت: فضای کسب و کار استان در سال جاری با الگو قرار دادن سیاست های اقتصاد مقاومتی هشت رتبه بهبود یافت و استان در این خصوص در کشور پیشرو است.
وی افزود: یکی از دغدغه های دولت یازدهم حمایت از کارآفرینان و تولیدکنندگان داخلی است و در این راستا در سال جاری توسط بانک ها و صندوق کارآفرینی فقط در خراسان رضوی 433 میلیارد تومان تسهیلات برای ایجاد بنگاههای کوچک و بیش از 800 میلیارد تومان تسهیلات برای رونق و توسعه بنگاههای در حال افول پرداخت شده است..
استاندار خراسان رضوی با بیان اینکه صادرات در 10 ماه سال جاری در استان هفت درصد رشد داشته است اظهارکرد: این رشد حاصل توجه دولت به بخش خصوصی است و نشان می دهد اقدامات حمایتی از کارآفرینان به بار نشسته است.
رشیدیان با بیان اینکه خراسان رضوی در زمینه جذب سرمایه های خارجی نیز توفیقاتی را به دست آورده است گفت: تولیدکنندگان ما توانسته اند با یک رشد منطقی در بخش تولید علاوه بر افزایش میزان اشتغالزایی در سطح استان، نظر سرمایه گذاران خارجی را نیز به خود جلب کنند.
وی با تایید این موضوع که در برخی از رسته های شغلی ریزش هایی وجود داشته است، بیان کرد: در بسیاری دیگر از رسته های شغلی را افزایش حاصل شده و از اواخر تابستان 94 تا اواخر تابستان 95 بیش از 121 هزار فرصت شغلی در استان ایجاد شده است که دستاوردی عظیم در حوزه اشتغال استان بوده است.
استاندار خراسان رضوی گفت: با مشارکت بخش های اقتصادی تا پایان دولت یازدهم در مجموع90 هزار میلیارد ریال پروژه افتتاحی در حوزه اقتصادی خواهیم داشت که نشان دهنده حرکت در موتور اقتصادی استان است.
رشیدیان با اشاره به اینکه تولیدکنندگان ما به این خودباوری رسیده اند که می توانند در هر شرایطی به فعالیت خود ادامه دهند، افزود: به لطف خدا در چند سال اخیر بازارهای جدیدی برای صادرات استان باز شده است و ما به دنبال آن هستیم در سالی که مشهد به عنوان پایتخت فرهنگی جهان اسلام انتخاب شده، با مغتنم شمردن شرایط، تعاملات اقتصادی خود را با کشورهای اسلامی افزایش دهیم.
وی با بیان اینکه کارآفرینان بیشترین نفع را برای مردم جامعه دارند، یادآور شد: ایجاد اشتغال پاک توسط این گروه از جامعه کمک می کند که انحرافات و آسیب های اجتماعی کاهش یابد و جامعه نیز باید به سمتی برود که فرهنگ حمایت از تولیدکنندگان داخلی را در خود ایجاد کند و در نهایت این ارتباط دوسویه است که زمینه ساز رشد در جامعه می شود.
استاندار خراسان رضوی با اشاره به جایگاه اشتغال سالم در جامعه بیان کرد: کارآفرینانی که توانستند در شرایط سخت تحریم ها و رکود اقتصادی در مسیر حفظ تولید ثابت قدم و در مسیر خود مصمم باشند، مجاهدانی هستند که به امری مقدس مشغولند.
رئیس موسسه کار و تامین اجتماعی کشور نیز در این همایش ضمن تاکید بر حمایت از کارآفرینان جوان افزود: اولین و شاید بزرگترین دغدغه کارآفرینان، سودهای تسهیلات نظام بانکی است که در بسیاری از مشاغل بانرخ سوددهی و تورم هم خوانی ندارد و فضا را برای تولیدکننده سخت می کند.
محمدرضا سپهری واردات بی رویه را مخل تلاشگران این عرصه دانست و عنوان کرد: شاید کارآفرینان با شرایط موجود تحریم ها را مشکل حاد ندانند اما برخی اقدامات انجام شده همانند ورود برخی کالا نیز عرصه را برای آنها تنگ کرده است و باید قوانینی در راستای حمایت از آنها وضع شود.
وی فعالیت کارآفرینان را در شرایط سخت اقتصادی جهادگونه توصیف کرد و ابراز کرد: کارآفرینان ما نشان دادند می توانند هر تهدیدی را به فرصت تبدیل کنند و از هر ایده ای به یک نوآوری برسند.
گفتنی است؛ رتبه فضای کسب وکار دشوار بودن راه اندازی یک کسب و کار کوچک تا متوسط را برای کارآفرینان درهنگام مواجهه با قوانین و مقررات، نمایان می سازد.
این شاخص، تغییرات موثر برحوزه حوزه چرخه عمرکسب و کار شامل شروع یک کسب و کار، اخذ مجوز ساخت، اشتراک برق، ثبت دارایی ها، اخذ اعتبار، حمایت از سرمایه گذاران، پرداخت مالیات، تجارت بین المللی، اجرای قراردادها و رفع ناتوانی از پرداخت دیون را مورد سنجش قرار می دهد.
 


منبع : اداره کل روابط عمومی استانداری خراسان رضوی
تعداد بازدیدها : ۲۴۱۶


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان