کوکب موسوی کاخکی
معاون توسعه مدیریت و منابع
Link group not found.
۱۴۰۰/۰۳/۱۲

در بازدید از بنیاد نخبگان استان مطرح شد:

تفویض اختیارات بیشتر از سوی مرکز برای حمایت از نخبگان و شناسایی استعدادها

کوکب موسوی در بازدید از بنیاد نخبگان استان گفت: تفویض اختیارات بیشتر از سوی مرکز برای حمایت از نخبگان و شناسایی استعدادها ضروری است.

به گزارش دفتر معاونت توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی، در بازدید از بنیاد نخبگان استان که ظهر امروز در بنیاد نخبگان استان برگزار شد، کوکب موسوی گفت: یکی از رویکردهای این معاونت، بازدید مستمر از شرکت های دانش بنیاد و مراکز علمی پژوهشی است. با این هدف که بتوان در برقراری ارتباطات مورد نیاز تسهیل کرد و یا در راستای رشد بیشتر، حمایت های معنوی از آنها نمود.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی با اشاره به جذب استعدادهای ایرانی توسط کشورهای دیگر ادامه داد: بایستی ساز و کار جذب و حفظ و حمایت از این گونه افراد مستعد و نخبه به گونه ای باشد تا پس از تحصیلات در خارج از کشور، برای ادامه خدمت به کشور عزیزمان بر می گشتند.
وی با برشمردن این موضوع به عنوان یکی از وظایف اصلی این بنیاد افزود: شناسایی، توانمندسازی و بهره گیری از ایشان در دانشگاه ها می تواند از رویکردهای بنیاد باشد.
کوکب موسوی با اشاره به نیاز آسیب شناسی در خصوص عملکرد بنیاد در سطح ملی و استان ها افزود: همچنان که آسیب شناسی در خصوص بهره وری مراکز ارتباط با صنعت در دانشگاه ها با فضای کسب و کار و عرضه و تقاضای دانش نیازی جدی به نظر می آید، آسیب شناسی در این حوزه نیز  امری ضروری است.
معاون توسعه مدیریت و منابع استانداری خراسان رضوی تاکید کرد: در حال حاضر موضوع عدم مدیریت مستقل بنیاد ملی نخبگان از مدیریت معاونت علمی ریاست جمهوری از دیگر چالش ها بوده که بایستی حل گردد.
کوکب موسوی گفت: تاثیرگذاری بیشتر بنیاد بر حمایت از نخبگان و شناسایی استعدادها و توانمندسازی و همچنین حمایت های لازم از آنها، مستلزم تفویض اختیارات بیشتر از سوی واحدهای ملی بنیاد نخبگان است. در این زمینه اختیارات بیشتری به استان ها داده شود. در غیر اینصورت این واحدها، به مثابه نمایندگی خواهند بود و نمی توان انتظارات توسعه ای داشت.
 
 


منبع : دفتر معاونت توسعه مدیریت و منابع
تعداد بازدیدها : ۲۱


مطالب مرتبط با این موضوع :

نظری ارسال نشده است
نام :
پست الکترونیک :
شرح :
نظر :   برای ارسال نظر خود، دکمه ارسال را بزنید
کد امنیتی را وارد کنید

کلیه حقوق این پورتال محفوظ و متعلق به استانداری خراسان رضوی می باشد.

نظرسنجی
مطالب سایت را چگونه ارزیابی می کنید؟
آماربازدیدکنندگان